تبلیغات
Web Legion's S.H.Hosseini - تفکر؛تجربه؛آموزش

Web Legion's S.H.Hosseini - تفکر؛تجربه؛آموزش

تفکر؛تجربه؛آموزش
تفکر؛تجربه؛آموزش,

جستجوگر سایت

تفکر؛تجربه؛آموزش


تکامل روی دانایی است ودانایی مثلثی است دریک سطح.اگر تمامی مسایلی که در هستی وجود دارند را یک سطح بی نهایت درنظر بگیریم،مسایلی مثل اعتیاد،ازدواج،وقضاوت و...دراین سطح قرار دارد.مثلث دانایی ما نیزدراین سطح قراردارند،مسایلی که ماازآن سر درمی آوریم درداخل این مثلث قراردارندومسایلی که ما شناختی از آنها نداریم درخارج این مثلث قرارمی گیرند.

درزندگی انسان چیزی که باعث بوجود آمدن تغییر می شود قدرت تشخیص است پس انتخاب درست،به تشخیص درست بستگی دارد وبرای این کارباید اضلاع مثلث دانایی،بصورت مساوی رشد کند وبزرگ شود.

درتفکر،مطالب دریک چارچوب منظم درذهن ما می چرخندوهدف مشخصی دارند،امادرموردافکار،این گونه نیست،افکار جهت مشخصی نداشته وهرموضوعی میتواند باعث فکر کردن شود.شرط تفکراینست که فکرکردن دریک جهت وهدف خاص حرکت کند واین حرکت به یک سری معلومات نیازدارد،تفکرهم میتواند مثبت باشد هم منفی.بطورمثال،درکنگره وقتی که درلژیون نشسته ام واستاد درمورد موضوعی به عنوان مثال گریز صحبت می کند،اگرمن درفکرم این را تصورکنم که دارم مواد مصرف می کنم یابه عبارتی آن موضوع رادارم تجربه می کنم،مسلما مطلب رانفهمیده وآموزش را ازدست می دهم،پس درهنگام آموزش دیدن نباید درمورد آن آموزش تجزیه وتحلیل کنیم وزمانی میتوانیم این کاررا بکنیم که درآن موردصاحب نظرشده باشیم واگراین کاررابکنیم اگربهترین استاد راهم داشته باشیم وعلاقه زیادی هم برای آموختن داشته باشیم باز هم به یک شاگرد کودن وخنگ تبدیل خواهیم شدوچیزی ازمطلب را نخواهیم فهمید ودلیل اینکه سفر بعضی ها طولانی می شود اینست که درموقع آموزش تجربه انجام می دهندوتفکر درستی انجام نمیدهند.هرکسی باید روی این سه ضلع کاملا تمرین کندووقتی هرمرحله را انجام میدهد باید سعی کند همان کارراانجام دهد.

تازمانی که نفهمیم تفکرچیست،نمی توانیم تفکردرستی داشته باشیم،تفکرحرکتی است ازیک سری مجهولات به سمت یک سری معلومات،یعنی من یک سری مجهولات دارم ومی خواهم اینهارا به معلومات تبدیل کنم وبرای این کارباید شروع به تفکرکنم.

ما درمورد تفکر گفتیم که جهت وهدف داردومی تواند هم مثبت باشد وهم منفی.اما تعقل با این قضیه فرق می کند،تعقل یعنی کاری که از روی عقل انجام می پذیرد یعنی من به درستی آن رسیده ام وحالا می خواهم ازآن تعقل استفاده کنم،مانند کاری که راهنما درمورد یک رهجوانجام می دهد،راهنما قبلا در اعتیاد تفکر،تجربه وآموزش دیده وبه تغقل رسیده الان میخواهد آنرا به رهجو انتقال دهد.

حالا میخواهم بگویم چه چیزی باعث می شود تفکر ما مثبت باشد یا منفی.

برای این کار باید برگردیم به مبدل یعنی نقطه ای که ازآنجا شروع کرده ایم.اینطور بگویم که یک مساله شامل تعدادی معادله است وتعدادی مجهولات،اگر تعداد معادلات با تعداد مجهولات مساوی باشد ازنظرریاضی این معادله قابل حل است.ولی اگر تعداد مجهولات بیشتر از تعداد معادلات باشد ما به جواب بینهایت می رسیم و جواب های مختلفی برای آن پیدا خواهد شد واین یعنی اینکه ما به جواب نخواهیم رسید واگرهم که تعداد مجهولات کمتر باشد این معادله غلط است.

منظور از گفتن این نکات این بود که ماهم درتفکر همین وضعیت را داریم برای شروع، اعتیاد را مثال میزنم،دلایل بسیاری برای اعتیاد آورده اند مانند:فقر،دوست ناباب،شکست درزندگی و...،این دلایل،خود یک معادله است درنتیجه اتفاقی که در اعتیاد افتاد،پنجاه تا معادله با صدوپنجاه تا مجهول بوجود آمد واین هرروز پیچیده تر شده وبه سمت جواب ندادن حرکت میکند.

کاری که کنگره انجام داد این بود که تمام معادلات ومجهولات را دور ریخت،در نتیجه یک معادله بوجود آمد بایک مجهول، که آن عدم آگاهی است ومشکل آن روی جسم است.با این کار مساله قابل حل شد وجواب آن بدست آمد.وآنچه گفته شد یک صورت مساله می شود.و اگر ما یک صورت مساله درستی در مورد یک مساله نداشته باشیم مسیر تفکر ما ازهمان ابتدا اشتباه می شود وبه سمت غلط میرود. بنابراین درشروع هر کاری باید قوانینی برای تفکر باشد،حال اگر این قوانین،قوانین اشتباهی باشد مسلما تفکر مسیر غلطی را طی خواهد کرد.

نماد این تفکرغلط هیتلر است که با یک سری آزمایش خون روی تعدادی،نژاد خود رانژاد برترعنوان کرد ومعتقد بود که نژاد آریایی وژرمن منحصر به فرد است وارزش والایی دارد وبقیه نژادها نژاد پست وبی ارزشی بوده وبرای محیط زیان آورند وباید ازبین بروند وهمین تفکرات غلط هیتلربه نقاط بسیار بسیار تاریکی انجامید.

بنابراین ما برای تفکرکردن باید قوانین درستی داشته باشیم واگر می خواهیم در این مورد بیشتر بدانیم وادی اول را مرور کنیم.وقتی که تفکر شروع می شود سه نیروی:احیاء،القاء وتحرک،به آن کمک می کند که هر کدام در زمان خود در تفکر ما اثری ایجاد می کنند.

تهیه وتایپ:مسافرامیررضایی

[ پنجشنبه 12 اسفند 1395 ] [ 06:29 ق.ظ ] [ امیر رضایی ] [ نظرات () ]

نظرات این مطلب

سه شنبه 24 اسفند 1395 10:00 ق.ظ
خدا قوت به آقا حسینی راهنمای عزیزم
تولژیون بارها آقا حسینی فرمودند که به کنگره وصل باشید ولی بنده حقیر اعتراف میکنم اگر ایشان وراهنمائیهای حکیمانه شان نبود سفر خوبی نداشتم
شنبه 14 اسفند 1395 06:31 ق.ظ
خداقوت برادرا
پنجشنبه 12 اسفند 1395 09:38 ق.ظ
آقای حسینی خداقوت حضورشما بابت حیات دوباره ای که به مردگان مسیرتاریکی می دهید،سپاس از بازگرداندن امیرعزیز از لشگریان اهریمن به سمت سپاهیان نور
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آخرین مطالب